Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Про нас

Дата: 27 лютого 2019 о 22:54, Оновлено 20 червня 2022 о 11:41

                                                        ІСТОРІЯ КСАВЕРІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТ.

       В тридцятих роках ХІХ ст.. в селі  Ксаверівка почала діяти у звичайній хаті з однією кімнатою церковно-приходська школа. І лише в 1909р. було побудовано двокласну школу Міністерства освіти, в якій навчалося біля 90 учнів. І їх вчили 3 вчителі. Після громадянської війни двокласна школа була перетворена в початкову чотирьохрічну школу, а в 1922 р. було організовано школу для дорослих, в якій навчалося 160 чол. До 1932 року школа була початковою, а з 1936 року в новозбудованому приміщенні вже була семирічною, в якій навчалося 230-240 учнів. В ній здобували освіту ксаверівські діти аж до другої світової війни. В роки війни 1941-43рр. приміщення школи було зруйновано, а матеріали з неї були використані Радянською армією на будівництво оборонних споруд.

          В повоєнні роки навчали дітей у пристосованих сільських хатах, які вціліли. Один клас відповідно займав одну хату, в якій навчалося по 30-35 учнів. Із спогадів учителя-пенсіонера Круглика Олексія Панасовича : “ На початку 1956р,. ми вчителі, при підтримці односельчан розпочали самостійно будувати школу. І от за рік ми побудували сяке-таке приміщення, де було чотири перехідних класи і маленька кімнатка для вчителів. В цім приміщенні навчалися у дві зміни учні 5-7 класів, решта дітей, як і раніше, у сільських пристосованих хатах, які були розкидані по всьому селу.”

            1959 рік. Розпочато будівництво  нового села, а разам з тим і школи. І от 7 листопада школа прийняла всіх бажаючих учнів. Першим директором цієї школи був Ковпик Володимир Федорович. В новій школі було тепло і затишно. У 1961 році школа була перетворена із восьмирічної в середню. В цей час тут працює значний загін сільської інтелігенції: 31 учитель, причому серед них 23 з вищою освітою, 4 з незакінченою вищою та 4 із них з спеціальною середньою. Очолив школу в той час досвідчений педагог, історик Юван Олександр Борисович.

          З тих пір і до сьогоднішнього дня Ксаверівська школа виконує високу місію—виховує і навчає підростаюче покоління. За час перебування на посаді директора Мішиної Лідії Володимирівни школа поповнювала матеріально – технічну базу, побудовано стрілецький тир, школу газифіковано, упорядковано територію школи.

        Шкільні традиції продовжив Чепурний  Олександр Анатолійович. У школі навчається 160 учнів , працює дружний педагогічний колектив вчителів.  Школа має високі досягнення у навчанні та вихованні учнів.

              З 2019- 2021 рік  директором школи була Мартинюк Ольга Олегівна.

Із вересня 2021 року на посаду керівника закладу призначено Григоренко Любов Андріївну, яка упродовж 24 років поспіль працювала вчителем української мови та літератури у Ксаверівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.  

У школі навчається 169 учнів, творчо працює педагогічний колектив - команда професіоналів. Аналіз кадрового забезпечення свідчить про те, що в закладі спостерігається підвищення професійного рівня педагогів. Наразі у школі працює 25 педагогічних працівників. Із них: 12 мають вищу категорію, 7 мають звання "вчитель-методист", 5 – нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 2- І категорію, 8 .. – «спеціаліст».  Наш колектив – це творча співдружність однодумців, які прагнуть, розвиваючи і примножуючи традиції попередніх поколінь, іти шляхом модернізації навчально – виховного процесу, впроваджувати сучасні освітні технології. Колектив працює над проблемою: «Формування ключових компетентностей в умовах становлення Нової української школи з метою підвищення якості освітнього процесу».

   Сьогодні в школі змінилося майже все: концепція, статут, державні стандарти, адміністрація, але такою ж як і колись залишається місія навчального закладу  - бути освітнім та культурним центром навчально-виховної роботи в селі, приділяти  найбільшу увагу роботі з обдарованою, талановитою молоддю та розвитку успішної особистості. Щороку вихованці закладу беруть активну участь у предметних олімпіадах та різних конкурсах, посідаючи призові місця на територіальному та обласному етапах. У школі на високому рівні організовано науково-дослідницьку роботу. Члени-учасники МАН мають високі результати на територіальному та обласному рівнях, захищаючи роботи з української літератури, історії, краєзнавства.

    Діти проводять у закладі більшу частину свого дня, тому школа – це не лише приміщення, це атмосфера заохочення та розвитку. Наша  школа  має затишну домашню атмосферу, має їдальню з різноманітним чотирьохтижневим меню, оснащення класів початкової школи є сучасним, а самі кабінети відремонтовані,  світлі, просторі та теплі.

   Школа має бути осередком мрій, де кожен учень повірить у те, що зможе себе реалізувати як особистість. У закладі працюють гуртки за інтересами: «Бісероплетіння», «Настільного тенісу», «Спортивного туризму», «Сценічного танцю», секція футболу. 

   Цілеспрямовано і впевнено рухаємося далі, маючи Стратегію розвитку навчального закладу на 2022-2026 роки.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.